Polski Lek

Katalog produktów

Kategoria: Wszystkie (86)

Actiferol Fe® 7 mg saszetki


Actiferol Fe® 7 mg saszetki
to preparat żelaza stworzony specjalnie z myślą o niemowlętach i dzieciach. Actifrol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza(III) jest dwukrotnie wyższa – co potwierdzają badania naukowe. Żelazo zawarte w Actiferol Fe®  uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku. Dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego. 

Zastosowanie:
Do postępowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza w stanach niedoboru żelaza i anemii.

Sposób użycia:
Zawartość saszetki należy rozpuścić w niewielkiej ilości ciepłego płynu (ok. szklanki wody lub ściągniętego pokarmu matki) lub dodać do pożywienia (łyżka stołowa kaszki lub zupki). Spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. 

Ważna informacja:
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Do postępowania dietetycznego.  Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Nie stosować, jeżeli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Dzienna porcja substancji nie może być osiągnięta jedynie poprzez zmianę normalnej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie.

Produkt przeznaczony dla niemowląt i dzieci.

Składniki:
maltodekstryna, żelazo [difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza(III)), maltodekstryna, emulgator: lecytyny].

Kategorie produktu:
Informacje ogólne
Dawkowanie
Niemowlęta i dzieci do 3. roku życia: przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. Dzieci powyżej 3. roku życia: 1 saszetka 7 mg żelaza dziennie. W stanach niedoboru żelaza i/lub anemii: przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania.
Opakowanie
30 saszetek
Zadaj nam pytanie
Zgłoś niepożądany efekt
Skład produktu
Zawartość żelaza w zalecanej dziennej dawce (1 saszetka):
Żelazo 7 mg
Zawartość żelaza w 100 g: 700 mg
Pozostałe produkty