Polski Lek

Katalog produktów

Kategoria: Wszystkie (86)

Actiferol Fe® Forte


Actiferol Fe® Forte kapsułki otwierane to preparat żelaza wzbogacony o foliany ze złożonego źródła stworzony specjalnie z myślą o kobietach w ciąży, dzieciach powyżej 12. roku życia i dorosłych. Actiferol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza(III) jest dwukrotnie wyższa – co potwierdzają badania naukowe. 
Żelazo zawarte w Actiferol Fe®  uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku. Dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego.  

Actiferol Fe® to jedyny preparat żelaza zawierający złożone źródło folianów.

Zastosowanie:
Do postępowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza w stanach niedoboru żelaza i anemii.

Sposób użycia:
Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. Dzieci oraz dorośli w przypadku problemów z połykaniem: kapsułkę należy otworzyć i wysypać jej zawartość do spożywanego pokarmu.

Ważna informacja:
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Do postępowania dietetycznego.  Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Nie stosować, jeżeli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Dzienna porcja substancji nie może być osiągnięta jedynie poprzez zmianę normalnej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie.

Produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży, dzieci pow. 12 roku życia i dorosłych.

Składniki: 
żelazo [difosforan żelaza(III) (pirofosforan żelaza (III)), maltodekstryna, emulgator: lecytyny], kwas pteroilomonoglutaminowy (Foliany: kwas foliowy), L-metylofolian wapnia (Foliany: folian aktywny), otoczka kapsułki: żelatyna, barwnik: dwutlenek tytanu.

Kategorie produktu:
Informacje ogólne
Dawkowanie
Kobiety w ciąży i dorośli: w stanach niedoboru żelaza: 1 kapsułka. W stanach niedokrwistości z niedoboru żelaza i/lub anemii: przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania. Dzieci powyżej 12 roku życia: przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania.
Opakowanie
30 kapsułek otwieranych
Zadaj nam pytanie
Zgłoś niepożądany efekt
Skład produktu
Zawartość witamin i składników mineralnych w zalecanej dziennej dawce (1 kapsułka):
Żelazo 60 mg
Kwas foliowy z:
- L-metylofolianu wapnia 200 µg
- kwasu pteroilomonoglutaminowego 200 µg
Zawartość żelaza w 100 g: 7159,9 mg; kwasu foliowego z L-metylofolianu wapnia: 23866,4 mg, kwasu pteroilomonoglutaminowego: 23866,4 mg.
Pozostałe produkty