Polski Lek

Katalog produktów

Kategoria: Wszystkie (86)

Actiferol Fe® START

Actiferol Fe® START to preparat żelaza wzbogacony o składniki wspomagające procesy krwiotwórcze (witaminę B6, witaminę C i foliany złożone) opracowany z myślą o noworodkach urodzonych przedwcześnie, noworodkach z małą masą urodzeniową oraz niemowlętach z niedokrwistością fizjologiczną oraz dorosłych. Actiferol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza(III) jest dwukrotnie wyższa – co potwierdzają badania naukowe. Żelazo zawarte w Actiferol Fe®  uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku. Dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego.   

Actiferol Fe® to jedyny preparat żelaza zawierający złożone źródło folianów.

Zastosowanie:
Do postępowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza i składników wspomagających procesy krwiotwórcze oraz w stanach niedoboru żelaza i anemii.

Sposób użycia:
Zawartość saszetki należy dodać do niewielkiej ilości (2-3 łyżeczki) ściągniętego pokarmu matki lub mleka, a następnie wymieszać. Przygotowaną zawiesinę podać dziecku bezpośrednio po sporządzeniu.

Ważna informacja: 
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Do postępowania dietetycznego.  Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Nie stosować, jeżeli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Dzienna porcja substancji nie może być osiągnięta jedynie poprzez zmianę normalnej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie.

Produkt przeznaczony dla noworodków, dzieci i dorosłych.

Składniki:
maltodekstryna, żelazo [difosforan żelaza(III) (pirofosforan żelaza (III)), maltodekstryna, emulgator: lecytyny], chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), kwas L-askorbinowy (witamina C), kwas pteroilomonoglutaminowy (Foliany: kwas foliowy), L-metylofolian wapnia (Foliany: folian aktywny).Kategorie produktu:
Informacje ogólne
Dawkowanie
Przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania.
Opakowanie
30 saszetek
Zadaj nam pytanie
Zgłoś niepożądany efekt
Skład produktu
Witamina C 20 mg
Witamina B6 25 mg
Żelazo 7 mg
Kwas foliowy z:
- L-metylofolianu wapnia 100 µg
- kwasu pteroilomonoglutaminowego 100 µg
Zawartość żelaza w 100 g: 700 mg; witaminy B6: 2500 mg; witaminy C: 2000 mg; kwasu foliowego z L-metylofolianu wapnia:10000 mg, kwasu pteroilomonoglutaminowego: 10000 mg.
Pozostałe produkty