Polski Lek

Katalog produktów

Kategoria: Wszystkie (86)

Bobolen Porost Islandzki

Bobolen Porost islandzki Syrop na Kaszel to wyrób medyczny przeznaczony dla dzieci od 1 roku życia. Zawiera ekstrakt z porostu islandzkiego, cynk oraz koncentraty soków  z malin i aronii. Zalecany do stosowania w suchym, drażniącym kaszlu, w bólu gardła, w podrażnieniu i przesuszeniu błony śluzowej gardła oraz chrypce spowodowanej m.in. nadmiernym przeciążeniem strun głosowych

Zawarte w poroście islandzkim substancje śluzowe działają powlekająco i ochronnie na błonę śluzową jamy ustnej i gardła, łagodzą podrażnienia wywołane suchym drażniącym kaszlem, bólem gardła, suchym   powietrzem i  chrypką spowodowaną m. in. nadmiernym przeciążeniem strun głosowych. 

Skład: ekstrakt z porostu islandzkiego, pozostałe składniki: cytrynian cynku, syrop maltitolowy, woda oczyszczona, koncentrat soku z malin, koncentrat soku z aronii, aromat, sorbinian potasu.

W przypadku stosowania u dzieci syrop można rozcieńczyć np. z herbatą lub ciepłą wodą.Zastosowanie zbyt dużych ilości może mieć działanie przeczyszczające.Nie stosować w przypadku stwierdzonego uczulenia lub nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu.

Nie stosować po upływie terminu ważności. Termin ważności zamieszczony jest na kartoniku oraz etykiecie butelki.

Stosować zgodnie z instrukcją użycia.

Nie używać jeśli uszkodzone jest opakowanie bezpośrednie. Nie używać z innymi preparatami podawanymi doustnie. Produkt może być w razie potrzeby stosowany przez dłuższy czas. Jednak w  przypadku braku poprawy bądź nasileniu objawów po tygodniu należy zasięgnąć porady lekarza.

Brak danych dotyczących przeciwwskazań do stosowania niniejszego wyrobu medycznego przez kobiety w okresie ciąży i laktacji. Przed zastosowaniem należy zasięgnąć porady lekarza.

Kategorie produktu:
Informacje ogólne
Dawkowanie
Dzieci w wieku od 1 do 6 lat: w zależności od potrzeby 1 do 2 razy na dobę po 5 ml (1 łyżeczka). Dzieci i młodzież od 6 do 16 lat: 3 do 4 razy na dobę po 5 ml (1 łyżeczka). Dorośli: 3 do 4 razy na dobę po 10 ml (2 łyżeczki).
Opakowanie
120 ml
Zadaj nam pytanie
Zgłoś niepożądany efekt
Pozostałe produkty