Polski Lek

Katalog produktów

Kategoria: Wszystkie (86)

Omegamed Baby kapsułki twist-off


Omegamed Baby kapsułki twist-off
żywność specjalnego przeznaczenia medycznego
dla niemowląt i dzieci do codziennego stosowania od pierwszych dni życia

Preparat do postępowania dietetycznego w celu wspomagania:
• Prawidłowego funkcjonowania mózgu*
• Prawidłowego funkcjonowania wzroku*

Omegamed®  Baby  zapewnia codzienną porcję DHA (kwas dokozaheksaenowy z grupy Omega-3).

Omegamed® Baby zawiera unikalną formę DHA z alg (Life’s DHA®).
DHA zawarty w produktach Omegamed® jest:
-  Z pierwotnego źródła – pozyskiwany z naturalnych alg Schizochytrium sp., czyli pierwotnego, bezpiecznego źródła. Oznacza to lepszy smak i zapach oraz dobrą przyswajalność i tolerancję.
- Czysty – algi, z których pozyskiwany jest DHA są hodowane w kontrolowanych warunkach, poza zbiornikami morskimi. Oznacza to brak ryzyka kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi zanieczyszczeniami występującymi w naturalnym środowisku, takimi jak dioksyny, rtęć metylowana, polichlorowane bifenyle (PCB)
- Idealny – skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają wartościowe badania naukowe* oraz tradycja stosowania. Oznacza to, że jest sprawdzony i idealnie dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających i wrażliwych na niedobory tego składnika w diecie grup konsumentów.

Składniki:
zawartość kapsułki: olej z mikroalg Schizochytrium sp. zawierający DHA (kwas dokozaheksaenowy Life’s DHA®) [olej z alg; olej słonecznikowy wysokooleinowy; emulgator: lecytyny; aromat; przeciwutleniacze: mieszanina tokoferoli, palmitynian-L-askorbylu]. Otoczka kapsułki: żelatyna; substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza.

Sposób  użycia: 
Końcówkę  kapsułki  należy  przekręcić  i oderwać. Jeżeli kapsułkę trudno się otwiera wówczas należy odciąć jej końcówkę. Następnie wycisnąć zawartość kapsułki na łyżeczkę lub dodać do niewielkiej ilości pokarmu: mleka, ściągniętego pokarmu matki, kaszki lub zupki. Zaleca się dodawać Omegamed® Baby do pożywienia, aby zneutralizować charakterystyczny zapach i smak oleju DHA.

Nie zaleca się podawania zawartości kapsułki bezpośrednio do ust dziecka. Należy zachować ostrożność przy podawaniu preparatu, aby dziecko nie połknęło kapsułki.

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego. Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Do postępowania dietetycznego. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Nie stosować jeżeli występuje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu. Dzienna porcja substancji nie może być osiągnięta jedynie poprzez zmianę normalnej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie. Produkt przeznaczony dla niemowląt i dzieci.

*Oświadczenia zdrowotne oraz piśmiennictwo:
1. Oświadczenia zdrowotne: „Kwas dokozaheksaenowy (DHA) przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu”. Korzystne działanie występuje w przypadku dziennego spożycia DHA w ilości: 100 mg dla dzieci 0-2 roku życia; 250 mg dla dzieci > 2 roku życia.
2. Oświadczenie zdrowotne: „Spożywanie kwasu dokozaheksaenowego (DHA) wspomaga prawidłowy rozwój wzroku u niemowląt do 12. miesiąca życia”. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 100 mg DHA dziennie.
3. Carlson S. i wsp. Am J Clin Nutr 2013, 97:4 808-815 4. Imhoff-Kunsch B. i wsp. Pediatrics. 2011 Sep;128(3):e505-12.5. Birch EE i wsp. Journal of Pediatrics 2010;156:902-6. 6. Minns L. i wsp. PLEFA 2010;82:287-293.

Kategorie produktu:
Informacje ogólne
Dawkowanie
Zawartość 1 kapsułki twist-off dziennie. W zależności od indywidualnego zapotrzebowania lekarz może wskazać inną porcję do dziennego spożycia.
Opakowanie
30 kapsułek twist-off
Zadaj nam pytanie
Zgłoś niepożądany efekt
Skład produktu
Zawartość składników aktywnych w zalecanej dziennej porcji – 1 kapsułka twist-off
DHA (Kwas dokozaheksaenowy Life’s DHA®) 150 mg
Pozostałe produkty