Polski Lek

Katalog produktów

Kategoria: Wszystkie (86)

Omegamed PregnaOmegamed Pregna
suplement diety
kapsułki
dla kobiet w ciąży i matek karmiących
Omegamed® Pregna dostarcza optymalną dla kobiet w ciąży i karmiących piersią dzienną porcję DHA (kwas dokozaheksaenowy). DHA, to co najlepsze z Omega-3 wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią*.

Omegamed® Pregna zawiera unikalną formę DHA z alg (Life’s DHA®), opracowaną specjalnie dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.
DHA zawarty w produktach Omegamed® jest:

-  Z pierwotnego źródła – pozyskiwany z naturalnych alg Schizochytrium sp., czyli pierwotnego, bezpiecznego źródła. Oznacza to lepszy smak i zapach oraz dobrą przyswajalność i tolerancję.
- Czysty – algi, z których pozyskiwany jest DHA są hodowane w kontrolowanych warunkach, poza zbiornikami morskimi. Oznacza to brak ryzyka kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi zanieczyszczeniami występującymi w naturalnym środowisku, takimi jak dioksyny, rtęć metylowana, polichlorowane bifenyle (PCB).
- Idealny – skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają wartościowe badania naukowe* oraz tradycja stosowania. Oznacza to, że jest sprawdzony i idealnie dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających i wrażliwych na niedobory tego składnika w diecie grup konsumentów.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Omegamed® Pregna nie zawiera oleju rybiego, dzięki czemu produkt jest dobrze tolerowany, nie potęguje mdłości.

Składniki: 
Zawartość kapsułki: olej z mikroalg Schizochytrium sp. zawierający DHA (kwas dokozaheksaenowy Life’s DHA®) [olej z alg; olej słonecznikowy wysokooleinowy; przeciwutleniacze: mieszanina tokoferoli, estry kwasów tłuszczowych i kwasu L-askorbinowego]. Otoczka kapsułki: żelatyna; substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza.

Zawartość składników aktywnych w zalecanej dziennej porcji:
- 1 kapsułka 
DHA: 250 mg
- 2 kapsułki
DHA: 500 mg

Suplement diety. Nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Nie stosować jeżeli występuje nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie.

Life’s DHA® jest znakiem towarowym firmy DSM.

*Oświadczenia zdrowotne oraz piśmiennictwo:
Oświadczenie zdrowotne: „Spożywanie kwasu dokozaheksaenowego (DHA) przez matkę wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią”. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych, tj.: 250 mg DHA i kwasu eikozapentaenowego (EPA).
1. Carlson S. i wsp. Am J Clin Nutr 2013, 97:4 808-815 2. Imhoff-Kunsch B. i wsp. Pediatrics. 2011 Sep;128(3):e505-12. 3. Birch  EE I wsp. Journal of Pediatrics 2010;156:902-6. 4. Minns L. I wsp. PLEFA 2010;82:287-293.

Kategorie produktu:
Informacje ogólne
Dawkowanie
Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka (250 mg DHA), 2 kapsułki (500 mg DHA) w przypadku niskiego spożycia ryb.
Opakowanie
30 kapsułek, 60 kapsułek
Zadaj nam pytanie
Zgłoś niepożądany efekt
Skład produktu
Zawartość składników aktywnych w zalecanej dziennej porcji:
DHA (Kwas dokozaheksaenowy Life’s DHA®) 250-500 mg
Pozostałe produkty