Polski Lek

Katalog produktów

Kategoria: Wszystkie (86)

Actiferol Fe® 30 mg kapsułki


Actiferol Fe® 30 mg kapsułki
otwierane to preparat żelaza stworzony specjalnie z myślą o kobietach w ciąży, dzieciach i dorosłych. Actiferol Fe® zawiera unikalną formę żelaza poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza(III) jest dwukrotnie wyższa – co potwierdzają badania naukowe. Żelazo zawarte w Actiferol Fe®  uwalnia się w jelitach, a nie w żołądku. Dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego.  

Zastosowanie:
Do postępowania dietetycznego w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza w stanach niedoboru żelaza i anemii.

Sposób użycia:
Kapsułkę należy połknąć i popić wodą. Dzieci oraz dorośli w przypadku problemów z połykaniem: kapsułkę należy otworzyć i wysypać jej zawartość do spożywanego pokarmu.

Ważna informacja:
Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Do postępowania dietetycznego.  Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Nie stosować, jeżeli występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Dzienna porcja substancji nie może być osiągnięta jedynie poprzez zmianę normalnej diety. Należy pamiętać, że zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia mają istotne znaczenie.

Produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży, dzieci i dorosłych.

Składniki: 
maltodekstryna, żelazo [difosforan żelaza(III) (pirofosforan żelaza (III)), maltodekstryna, emulgator: lecytyny], otoczka kapsułki: żelatyna, barwnik: dwutlenek tytanu.

 
Kategorie produktu:
Informacje ogólne
Dawkowanie
Kobiety w ciąży: w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza: 1 kapsułka dziennie. W stanach niedoboru żelaza, niedokrwistości z niedoboru żelaza i/lub anemii: przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidulanego zapotrzebowania. Dzieci i dorośli: przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidulanego zapotrzebowania.
Opakowanie
30 kapsułek otwieranych
Zadaj nam pytanie
Zgłoś niepożądany efekt
Skład produktu
Zartość żelaza w zalecanej dziennej dawce (1 kapsułka):
Żelazo 30 mg
Zawartość żelaza w 100 g: 5236 mg
Pozostałe produkty