Polski Lek

Katalog produktów

Kategoria: Wszystkie (86)

Actiferol Fe Krople

 

Actiferol Fe Krople jest doustnym preparatem żelaza stosowanym w celu zapewnienia prawidłowej podaży żelaza. Żelazo jest pierwiastkiem  potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Wchodzi w skład hemoglobiny, która warunkuje transport tlenu. Przyczynia się do prawidłowego rozwoju funkcji poznawczych u dzieci. Przyczynia się do prawidłowego tworzenia hemoglobiny i czerwonych krwinek, co ma duże znaczenie dla rosnącego organizmu dziecka. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

Zróżnicowana dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Actiferol Fe Krople zawiera unikalną formę żelaza, poddaną mikronizacji i emulgacji. Dzięki mikronizacji, czyli dużemu rozdrobnieniu, przyswajalność żelaza z pirofosforanu żelaza (III) jest dwukrotnie wyższa – co potwierdzają badania naukowe 1-4. Żelazo zawarte w Actiferol Fe Krople uwalnia się w jelitach a nie w żołądku. Dzięki temu nie odczuwa się dolegliwości ze strony układu pokarmowego5. Actiferol Fe to żelazo w formie białego proszku bez metalicznego smaku i zapachu. Dzięki czemu jest łatwe do spożycia, a po dodaniu do pożywienia nie zmienia smaku spożywanych potraw.

Składniki: rafinowany olej MCT (średniołańcuchowe trójglicerydy) z ziarna palmy; żelazo (difosforan żelaza (III) (pirofosforan żelaza (III))); przeciwutleniacz; mieszanina tokoferoli.

Porcja

Zawartość żelaza (% realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia):

5 kropli

 

2,5 mg

10 kropli

 5 mg

 

20 kropli

 

 10 mg

30 kropli

 15 mg

 

40 kropli

 

20 mg

Sposób użycia Actiferol Fe krople: przed użyciem energicznie wstrząsnąć butelką w celu uzyskania jednorodnej zawiesiny. Odpowiednią ilość kropli odmierzyć na łyżeczkę i podać bezpośrednio doustnie.

Zalecana dzienna porcja: 5-40 kropli. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji. Produkt przeznaczony dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.

Przyjmowanie pod nadzorem lekarza uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania.

Literatura:
1. Conrad M.E. Umbreit J.N. Blood Cells Mol Dis 2002;29:336-355
2. Sakaguchi N.et.al.Int J Vitam Nutr Res 2003;73(6)
3. Fidler MC. et al. Br J Nutr 2004;91:107-112
4. Davidsson L. et al. Am J Clin Nutr 2000;71:1597-1602
5. Roe M.A.et al. Eur J Nutr 2009;48:115-119.

Kategorie produktu:
Informacje ogólne
Dawkowanie
Zalecana dzienna porcja: 5-40 kropli
Opakowanie
Zadaj nam pytanie
Zgłoś niepożądany efekt
Pozostałe produkty